LZS Grochowiska - Orzeł Kcynia 0-2 (0-1)

• autor: sebs1985, 2016-09-05 17:39

W drugiej kolejce B klasy - grupa IV piłkarze kcyńskiego Orła udali się na mecz ligowy do lidera rozgrywek po pierwszej kolejce LZS Grochowiska. Gospodarze to zespół bardzo niewygodny, szczególnie na własnym boisku. Nie inaczej było w niedzielę i o pełną pulę Orzeł musiał solidnie popracować. W 12' groźnym strzałem z dystansu popisał się Przemysław Toporowski, lecz bramkarz gospodarzy popisał się udaną interwencją. Dwie minuty później w opałach był kcyński golkiper, lecz wyszedł z opresji obronna ręką. W 17' gościom dopisało szczęście, ponieważ zawodnik gospodarzy przestrzelił z pięciu metrów ponad bramką Orła. Groźnym strzałem z około szesnastu metrów w 20' popisał się Toporowski, lecz pewnie ten strzał wybronił miejscowy bramkarz. Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 23' po strzale z około szesnastu metrów Dariusza Gliniewicza - asysta Dariusz Cembrowicz.

Mimo okazji z obu stron wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie gospodarze w krótkim odstępie czasowym stworzyli trzy sytuacje bramkowe, lecz pewne interwencje kcyńskiego bramkarza Łukasza Michalskiego uratowały zespół od utraty bramki. W 62' bardzo dobrym strzałem popisał się Dawid Hallas, lecz interwencja bramkarza miejscowych jeszcze lepsza. W 83' Dokładne podanie Hallasa wykorzystał Toporowski, który strzałem z około dziesięciu metrów ustalił wynik spotkania. Super interwencją w 90' popisał się bramkarz przyjezdnych broniąc bardzo groźny strzał z rzutu wolnego zawodnika gospodarzy.

Cieszy nas bardzo wygrana w niełatwym spotkaniu, na boisku rywala. Mogliśmy wygrać wyżej, lecz tradycyjnie szwankowała skuteczność. Gospodarze również mieli swoje "setki", lecz na nasze szczęście nie wykorzystali swojej szansy.

LZS Grochowiska - Orzeł Kcynia 0-2 (0-1)

Żółte kartki - S. Liszka(28'), M. Jurek(65') – Orzeł oraz M. Michalski(28'), P. Filipczak (67')-Grochowiska.

Skład Orła :

Ł. Michalski, P. Toporowski, D. Gliniewicz (P. Michalski 86'), D. Cembrowicz (J. Jakubowski 75'),P. Łukomski (Ł. Łukowski 61'), M. Jurek, D. Sobota, F. Marosz, S. Górecki, S. Liszka, H. Reis (D. Hallas 58') Trener - Przemysław Arendt Kierownik - Andrzej Stachowiak Za tydzień w niedzielę o godz. 16:00 zagramy w Kcyni z LZS Jadowniki.

Skra - Orzeł