ORZEŁ KCYNIA - WISŁA FORDON 3-2 (1-1)

• autor: sebs1985, 2014-10-28 09:08

nowa-galeria-5925528.jpg nowa-galeria-5925529.jpg nowa-galeria-5925530.jpg

ORZEŁ KCYNIA - WISŁA FORDON 3-2 (1-1)

W niedzielne popołudnie seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali mecz X kolejki grupy III B klasy a rywalem był zespół Wisły Fordon. Od początku meczu to goście zaczęli śmiało atakować bramkę gospodarzy,lecz to miejscowi po strzale Macieja Paszkieta w 6' objęli prowadzenie - asysta Hallas Przyjezdni z animuszem ruszyli do odrabiania strat,ich ataki siały popłoch pod bramką gospodarzy.W 11'Dawid Wojciechowski strzałem po ziemi z około szesnastu metrów wyrównuje stan meczu. Trzy minuty później Patryk Pokrzywiński groźnie strzelał,lecz jego uderzenie przeleciało obok słupka bramki gości a chwile później w opałach był kcyński bramkarz Łukasz Michalski,lecz w sytuacji sam na sam wyszedł obronną ręką. Wisła coraz częściej zagrażała bramce gospodarzy,mając w tym fragmencie pojedynku znacznie więcej sytuacji strzeleckich jak Orzeł. Po przerwie przyjezdni ruszyli do zdecydowanych ataków,lecz defensywa gospodarzy grała poprawnie.Miejscowi wyszli na prowadzenie w 52'za sprawa Pokrzywińskiego,który pięknym strzałem z około dwudziestu metrów w "okienko",nie dał szans bramkarzowi Wisły.Ładnym strzałem w 61' popisał się Patryk Kosmatka,lecz na posterunku był golkiper gości.Przyjezdni wyrównali w 77' po strzale z około dwudziestu metrów z rzutu wolnego a strzelcem bramki był Marcin Gacek.Wisła rozochocona wyrównaniem przycisnęła miejscowych,lecz decydujący "cios" zadali miejscowi.W 86'Mateusz Fordon otrzymał dokładne podanie od Paszkieta i w sytuacji oko w oko z bramkarzem gości ulokował piłkę w bramce,ustalając wynik tego pasjonującego i trzymającego do końca w napięciu pojedynku.

- Był to bardzo ciężki mecz i wynik do końca był sprawa otwartą.Bardzo cieszą trzy punkty. Jestem pod wrażeniem gry zespołu Wisły i dziw bierze iż z taka gra, którą dziś zademonstrowali są tak nisko w tabeli. Nasi zawodnicy zostawili dziś masę zdrowia na boisku i za to im dziękuję.

1-0 Maciej Paszkiet (6')

1-1 Dawid Wojciechowski (11')

2-1 Patryk Pokrzywiński (52')

2-2 Marcin Gacek (77')

3-2 Mateusz Fordon (86')

Żółte kartki - Marcin Gaca (73'),Radosław Gaszak (84')- Wisła. Sebastian Ćwikliński (76')- Orzeł.

Skład Orła -

Ł.Michalski,S.Górecki,D.Sobota,S.Ćwikliński,M.Paszkiet

,D.Hallas (M.Fordon (55'),P.Toporowski,P.Łukomski,P.Pokrzywiński,

R.Heftowicz,P.Kosmatka (P.Czyż 84')

Następny mecz Orzeł rozegra w niedziele drugiego listopada o 14:00 w Chwaliszewie w derbowym pojedynku gminy Kcynia.

Orzeł - Piast 3:3 12.10.2013

KP  BrzyskorzystewkoOrzeł Kcynia