Zamek Gołańcz - Orzeł Kcynia 3 : 2

• autor: sebs1985, 2014-03-06 10:18

nowa-galeria-5348310.jpg nowa-galeria-5348311.jpg nowa-galeria-5348312.jpg

ZAMEK GOŁAŃCZ – ORZEŁ KCYNIA 3-2 (3-1)

W niedziele drugiego marca seniorzy Orła Kcynia rozegrali sparing w Gołańczy z miejscowym Zamkiem. Gospodarze tego spotkania to zespół występujący w A klasie – okręg Wielkopolski. W tabeli ligowej po rundzie jesiennej zajmują trzecia lokatę i poważnie myślą o awansie do ligi okręgowej. Tak więc zespoły mają zgoła odmienne cele na zakończenie sezonu. Początek meczu zaczął się nie najlepiej dla gości, ponieważ w 6’ po strzale Michała Stróżewskiego gospodarze objęli prowadzenie. Przyjezdni za wszelka cenę dążyli do wyrównania, lecz ich akcje kończyły się zazwyczaj na defensywie gospodarzy. W 16’ kcyński bramkarz Piotr Werner broni groźny strzał zawodnika Zamku z około dziesięciu metrów a dziesięć minut później gości ratuje od utraty bramki poprzeczka. Groźnym strzałem w 33’ popisał się Maciej Poraj, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper gospodarzy. W 37’ Mikołaj Darul strzałem z około piętnastu metrów zdobywa druga bramkę dla miejscowych. Przyjezdni dwoili i troili się aby zmienić wynik meczu, lecz to gospodarze w 43’za sprawa Stróżewskiego zdobywają trzecia bramkę. Goście ruszyli z animuszem na bramkę miejscowych i w ostatniej minucie pierwszej części gry Patryk Pokrzywinski strzałem głową zdobywa bramkę dla kcyńian – asysta Paweł Werner. Po przerwie Orzeł zaatakował i ładnym strzałem tuż nad bramką gospodarzy popisał się Poraj. Natomiast w 46” Werner popisał się kapitalną interwencją, broniąc strzał zawodnika gospodarzy z bliskiej odległości. Kontaktowa bramkę Orzeł zdobywa w 55’ za sprawa Poraja – asysta Kamil Szala. Pięć minut później Paweł Werner z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, lecz bez rezultatu. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, mimo okazji z obu stron. -Bardzo pożyteczny sparing z wymagającym zespołem, jakim był Zamek. W pierwszej połowie daliśmy sobie strzelić trzy bramki w tym dwie frajerskie po prostych błędach w obronie. Natomiast przez większość drugiej części gry graliśmy naprawdę dobrą piłkę i powiało optymizmem. Przed ekipą Janusza Kurzyńskiego są jeszcze trzy sparingi i jestem przekonany iż na inauguracje rundy wiosennej zawodnicy wyjdą na murawę pełni wiary w swoje możliwości. Następny sparing zagramy w niedziele w Wapnie z Unią. Pierwotnie planowany był sparing z Pałuczanka Żnin, lecz Pałuczanka boryka się z poważnymi problemami kadrowymi i jak dotychczas nie rozegrała żadnego z czterech sparingów.

Michał Stróżyński – 6’ Mikołaj Darul – 37’ Michał Stróżyński – 43

Patryk Pokrzywinski – 45’ Maciej Poraj – 55’

Skład Orła – P.Werner,R.Stachowiak,P.Werner,S.Górecki,D.Sobota,M.Poraj,P.Pokrzywiński,M.Jurek,

D.Gapski,K.Szala,M.Kasperski,M.Górecki,R.Heftowicz,Ł.Gryczka,P.Tafelski.