Lzs Kościelec - Orzeł Kcynia 0 :1

• autor: sebs1985, 2013-11-03 12:26

nowa-galeria-5124095.jpg nowa-galeria-5124096.jpg nowa-galeria-5124097.jpg

LZS KOŚCIELEC - ORZEŁ KCYNIA 0-1 (0-0)

W sobotę 2 listopada seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali w Kościelcu mecz XIII kolejki w A klasie - grupa II. Była to ostatnia kolejka rundy jesiennej,lecz to nie koniec piłkarskich zmagań.Ponieważ awansem zostanie rozegrana jedna wiosenna kolejka. Piłkarze Orła udali się na mecz do Kościelca tylko w jedenastoosobowym składzie,nie zwiastowało to raczej sukcesu a jednak trzy punkty pojechały do Kcyni. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane,widać było iż zespoły grały asekuracyjnie. W 7' meczu Paweł Werner strzelał z około szesnastu metrów,lecz piłka poszybowała tuż obok bramki gospodarzy. Dwie minuty później strzał Przemysława Toporowskiego z dystansu z trudem broni bramkarz gospodarzy. W tym fragmencie gry uwidoczniła się lekka przewaga przyjezdnych.Gospodarze w 28',oraz 29' oddali dwa groźne strzały na bramkę gości z Kcyni,lecz bardzo dobrze broniący golkiper Orła Piotr Werner nie dał się zaskoczyć. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Maciej Poraj strzelał z około szesnastu metrów,lecz tym razem bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Druga cześć spotkania zaczęła się od śmiałych ataków zespołu z Kościelca,lecz defensywa i bramkarz gości nie dali się zaskoczyć. Przyjezdni natomiast przeprowadzali bardzo groźne kontrataki,które siały popłoch pod bramka gospodarzy. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 60'. Z lewej strony boiska dośrodkował Paweł Werner,piłka trafiła do Toporowskiego. Lecz jego strzał zablokował zawodnik gospodarzy,ale w odpowiednim miejscu znalazł się najlepszy strzelec gości - Maciej Poraj i strzałem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans bramkarzowi z Kościelca. Pieć minut później Poraj z dystansu trafia w słupek bramki gospodarzy. Gospodarze byli bliscy wyrównania w 80',lecz ponownie Werner pewnie broni strzał zawodnika gospodarzy. W rewanżu Toporowski strzela z około szesnastu metrów,lecz teraz bramkarz miejscowych popisał się dobra interwencja. - Bardzo cieszą punkty zdobyte na wyjeździe w tak ważnym meczu. Zespól zagrał bardzo mądrze taktycznie. Nie wdawaliśmy się w wymianę "ciosów",graliśmy skutecznie w defensywie i czekaliśmy na swoje piec minut. Bardzo dużo natomiast daje do myślenia postawa zawodników którzy awizowali na treningu swój wyjazd na mecz,lecz w dniu meczu różnie się tłumaczyli i woleli zostać w domu. Cóż prawdopodobnie nie dorośli do gry. Wiec wielkie dzięki dla tych co zagrali w meczu i zostawili masę zdrowia i serca na boisku w Kościelcu. Następny mecz zagramy 10 listopada w Nowej Wsi Wielkiej z Burza.

Skład Orła -

P.Werner,D.Sobota,S.Górecki,Sz.Woźniak,P.Werner,D.Czeleń,P.Toporowski

,S.Pokrzywiński,M.Poraj,Ł.Gryczka,R.Heftowicz

Żółte kartki - Górecki-80',Toporowski-84' - Orzeł. M.Bogusz-81',Jaranowski-91' - Kościelec