Dąb Bąkowo - Orzeł Kcynia 2:1

• autor: sebs1985, 2013-10-21 11:13

nowa-galeria-5074638.jpg nowa-galeria-5074639.jpg nowa-galeria-5074640.jpg

DĄB BĄKOWO - ORZEŁ KCYNIA 2-1 (1-0)

W niedziele 20 października seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali mecz XI kolejki A klasy - Grupy II w Dąbrowie Biskupiej z Dębem Bąkowo. Goście bardzo okrojeni kadrowo, dzielnie stawiali opór aż do 85' spotkania. Początek meczu to spokojna gra obu drużyn,głównie w środkowej strefie boiska i na pierwszy groźny strzał czekaliśmy do 7' spotkania. Z dystansu uderzał zawodnik gospodarzy,lecz bardzo dobrze broniący tego dnia bramkarz Orła Piotr Werner nie dał się zaskoczyć. W rewanżu Łukasz Gryczka strzelił tuż obok bramki Dębu.Natomiast w 17' meczu gospodarze za sprawa Dawida Markowskiego wychodzą na prowadzenie,który strzałem z około siedmiu metrów ulokował piłek w bramce gości. Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat,lecz do przerwy wynik już nie uległ zmianie.Po zmianie stron gospodarze zaatakowali z animuszem i kilka razy bramkarz Orła,oraz defensywa byli w opałach.Przyjezdni nie mając nic do stracenia zaczęli śmielej atakować bramkę gospodarzy i na efekty dobrej gry czekaliśmy do 68' spotkania. W okolicach dwudziestego metra przed bramką Debu piłkę przejął Damian Wencel i technicznym strzałem wyrównał stan meczu .W 78',oraz79' bramkarz orła popisał się kapitalnymi interwencjami,broniąc dwa bardzo groźne strzały graczy gospodarzy. Wydawać się mogło iż mecz zakończy się podziałem punktów,lecz nadeszła feralna 85' spotkania.W okolicach dwudziestego metra przed bramka Orła piłkę stracił zawodnik gości a błąd ten wykorzystał ponownie Markowski,który z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania.Przyjezdni raz jeszcze rzucili się do ataku,lecz zabrakło już czasu na wyrównanie. - Szybki,dobry mecz w wykonaniu obu zespołów,lecz bardzo szkoda straconych punktów. Remis byłby odzwierciedleniem wydarzeń na boisku. Nasz zespół zagrał w tym meczu na bardzo przyzwoitym poziomie i naprawdę żal zawodników schodzących jako pokonanych,wiedząc iż przy odrobinie szczęścia (które dawno nas opuściło)wynik mógłby być inny.Następny mecz zagramy w Kcyni 26 października w sobotę.Rywalem będzie lider rozgrywek - Noteć Gębice.

Skład Orła - P.Werner,S.Górecki,Sz.Wożniak,M.Jurek,

M.Gawryszak(S.Pokrzywiński 82'),Ł.Gryczka,M.Poraj,D.Gapski,D.Wencel,

P.Pokrzywiński,D.Czeleń(R.Heftowicz 70')

Sędzia główny - Tomasz Szubiński,oraz asystenci - Dariusz Drozd,Radosław Orzechowski.

Trzeba tutaj zaznaczyć iż praca trójki sędziowskiej z Bydgoszczy,była prowadzona wzorowo.

Zostałem upoważniony przez prezesa Klubu MLKS ORZEŁ KCYNIA do podania do publicznej wiadomości iż z dniem piętnastego października funkcje trenera w kcyńskim klubie przestał pełnić Wojciech Grabarski. Głównym powodem zwolnienia jest brak dostatecznych wyników drużyny seniorów. Osobiście w tym miejscu pragnę podziękować Wojtkowi za współprace i życzyć powodzenia.Spędziliśmy w Orle masę dobrych i złych chwil.Taka to już jest praca trenera.

orzeł - zamość 29.0.15