Orzeł Kcynia - Piast Kołodziejewo 3:3

• autor: sebs1985, 2013-10-13 11:48

nowa-galeria-5035373.jpg nowa-galeria-5035374.jpg nowa-galeria-5035375.jpg

ORZEŁ KCYNIA - PIAST KOŁODZIEJEWO 3-3 (0-2)

W sobotę 12 października seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali na własnym stadionie mecz X kolejki A klasy - grupa II.Rywalem miejscowych był beniaminek rozgrywek - Piast Kołodziejewo,który spisuje się w rundzie jesiennej rewelacyjnie. Od samego początku spotkanie było widać iż goście przyjechali do Kcyni z zamiarem wywiezienia trzech punktów. Przyjezdni już w 5' zagrozili bramce miejscowych,lecz strzał ich zawodnika z dystansu minimalnie minął bramkę,której strzegł Piotr Werner. W rewanżu Damian Gapski ,również z dystansu groźnie strzelił nad bramką Piasta. Ataki gości z minuty na minute były coraz to groźniejsze i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 21' zawodnik gości,Damian Brończyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i strzałem z bliskiej odległości wyprowadza przyjezdnych na prowadzenie. Miejscowi z impetem ruszyli do odrabiania strat,lecz zapomnieli o obronie własnej bramki. Przyjezdni w pełni to wykorzystali i w 25' Przemysław Kulczak strzałem z około dziesięciu metrów podwyższa wynik spotkania do przerwy. Po zmianie stron to Orzeł grał z wiatrem,który z pewnością był sprzymierzeńcem miejscowych. W 52' za faul w polu karnym gości na zawodniku gospodarzy sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Maciej Poraj. Miejscowi uskrzydleni kontaktowa bramka poszli za ciosem. Trzy minuty później bardzo dobrym strzałem z około szesnastu metrów popisał się Poraj i piłka wylądowała w bramce Piasta. Teraz miejscowi zwietrzyli swoja szanse na wygrana w tym meczu. W 60' Paweł Werner trafia piłka w poprzeczkę bramki gości,lecz dobitka z główki Damiana Gapskiego ląduje w bramce gości z Kołodziejewa i tym samym Orzeł wyszedł na prowadzenie. Przyjezdni zabrali się ostro do odrabiania strat i kcyński bramkarz,oraz defensywa była w coraz gorszych opałach. W 70' goście za sprawa Piotra Kędziory doprowadzają do wyrównania.Natomiast Orzeł od 77' grał w osłabieniu,ponieważ za dwie żółte i w konsekwencji za czerwona kartkę boisko musiał opuścić Toporowski. Do końca meczu mimo usilnych starań żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoja korzyść. - Cóż można powiedzieć o meczu?. Zagraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu w obronie i czy przyniosło to efekty, trudno jednoznacznie to stwierdzić. Zespół podniósł się ze stanu 0-2 i za to chwała zawodnikom. Chłopacy zostawili masę zdrowia na boisku i szkoda,bo trzy punkty były w naszym zasięgu.Następny mecz Orzeł rozegra 20 października w Bąkowie.

Orzeł zagrał w składzie

.P.Werner ,F.Marosz, P.Werner, Sz.Wożniak

,M.Jurek(S.Górecki15'),Ł.Gryczka, M.Poraj, P.Pokrzywiński, P.Toporowski,

D.Gapski ,R.Heftowicz(A.Bogusz 55')

Żółte kartki - P.Toporowski- 46,77'(w konsekwencji czerwona),A.Bogusz- 89'

Mecz sędziowali - Rafał Kosek - jako główny,

oraz Michał Reszel,Bartłomiej Pawlikowski - jako asystenci.

PAŁUCZANKA ŻNIN - ORZEŁ KCYNIA