Sport.pl

Aktualności

LZS SIPIORY - ORZEŁ KCYNIA 2-6 (0-1) Trampkarz.

• autor: Laares, 2013-06-09 22:20

W sobotę ósmego czerwca trampkarze kcyńskiego Orła rozegrali ostatni mecz ligowy w tym sezonie, był to pojedynek derbowy na boisku w Sipiorach. Piłkarze z Kcyni byli faworytem w tym meczu i jak na faworyta przystało wygrali małe derby zdecydowanie.

Pierwsza połowa była wyrównana z lekkim wskazaniem na gości z Kcyni. W 31' Paweł Czyż miał okazje otworzyć wynik wykonując rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Hallasie, jednak jego strzał poszybował nad bramką gospodarzy. Dwie minuty później piłkarze z Kcyni za sprawa Hallasa wyszli na prowadzenie - asysta Czyż. Po przerwie trampkarze Orła "podkręcili" tempo gry czego efektem było strzelenie jeszcze pięciu bramek, gospodarze odpowiedzieli dwoma bramkami. Na 1-3 z rzutu karnego bramkę zdobył Patryk Antczak. Natomiast na 2-6 bramkę zdobył z rzutu wolnego Szymon Pituła. Rzut wolny wykonywany był z odległości około dwudziestu metrów i piłka wylądowała w samym okienku bramki bronionej przez Huberta Łęgowskiego. Bardzo dobrze spisujący się w tym meczu kcyński bramkarz był bez szans przy tym strzale. Trzy bramki w tym meczu dla Orła zdobył Dawid Hallas - 33', 38', 51',oraz po jednej - Dawid Jeliński - 36', Kamil Śramski - 46', Mikołaj Prybiński - 47'.
- Zespoły stworzyły dobre widowisko i jak na derby przystało emocji nie brakowało. Myślę iż o naszym zwycięstwie w dużej mierze zadecydowało większe doświadczenie boiskowe. Zespół gospodarzy zagrał dobry mecz i w porównaniu z runda jesienna zrobił bardzo duże postępy w grze.
Skład gospodarzy - R. Winkowski, P. Stanisławczyk, T. Banasik, A. Joda, M. Kania, K. Chmura, A. Ziemiński (D. Czechowski 40'), P. Antczak, S. Wiśniewski, Sz. Pituła, M. Cieżak
Skład Orła - H. Łęgowski, P. Czyż, M. Tylicki, K. Śramski, M. Prybiński, D. Hallas, D. Jeliński, Sz. Zawielak, W. Kubalewski, N. Silicki (F. Kubisztal 43').