Sport.pl

Aktualności

ORŁOWIANKA ORŁOWO - ORZEŁ KCYNIA 2-3 (0-0)

• autor: Laares, 2013-06-01 11:03

W niedziele 26 maja seniorzy kcyńskiego Orła udali się na mecz ligowy w ramach rozgrywek A klasy grupy drugiej do Orłowa z tamtejsza Orłowianka.Był to mecz sąsiadujących drużyn w dole tabeli i tylko wygrana dawała przyjezdnym zielone światło w walce o ligowy byt.Orzeł nie zmarnował tej szansy i wygrał to spotkanie,lecz losy wyniku rozstrzygnęły się dopiero w doliczonym czasie gry. Od samego początku spotkania piłkarze z Kcyni zaczęli szturmować bramkę gospodarzy i już w 2'ładnym uderzeniem z rzutu wolnego za faul na Przemysławie Toporowskim popisał się Patryk Pokrzywiński,lecz piłka minimalnie minęła światło bramki gospodarzy. Trzy minuty później Toporowski strzelił również obok bramki.W 16'Norbert Frydrych strzałem z szesnastu metrów próbował zaskoczyć bramkarza miejscowych,lecz ten popisał się udana interwencja.Bardzo dogodnej sytuacji dla przyjezdnych nie wykorzystał Maciej Jurek,będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orłowiańki przegrał ten pojedynek.Minute później Pokrzywiński strzela głowa-broni bramkarz.Gospodarze poważniej zagrozili bramce przyjezdnych w 33' meczu - lecz strzał z pola karnego wybronił kcyński bramkarz Piotr Werner.Mimo przewagi Orła pierwsza cześć kończy się bezbramkowo.W drugiej odsłonie grający teraz z wiatrem gospodarze coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu.W 52'kcyński bramkarz udana interwencja ratuje gości od utraty bramki,broniąc groźny strzał po rykoszecie.W 53'po wrzutce z rzutu rożnego i główce Łukasza Stępnia gospodarze obejmują prowadzenie.Na wyrównanie trzeba było czekać do 65',kiedy to Paweł Werner strzałem z narożnika pola karnego w długi róg bramki nie daje szans bramkarzowi z Orłowa - asysta P.Pokrzywiński. Kolejną okazje Orzeł miał w 77',gdy dobrym strzałem głową popisał się Sebastian Górecki,lecz interwencja bramkarza gospodarzy była skuteczna.Minute później kapitalną paradą popisuje się kcyński bramkarz.Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 87' spotkania po bramce Pokrzywińskiego,który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orłowianki wygrywa ten pojedynek.Minute później gospodarze po szybkiej akcji i strzale głowa Mirosława Wróblewskiego doprowadzają do wyrównania.W 89'meczu piłkarze z Kcyni mieli dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy-obie przegrane.W międzyczasie w dużych tarapatach był bramkarz Orła,lecz jego interwencje były bardzo dobre.Piłkarze z Kcyni przycisnęli słabnących gospodarzy i w 91' spotkania Patryk Pokrzywiński będąc w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi miejscowych i strzela zwycięską bramkę dla drużyny z Kcyni.
> - Wygraliśmy ten mecz zasłużenie,będąc w przekroju całego spotkania lepszym zespołem.Uważam iż na końcowy wynik duży wpływ miała kondycja.Po otrzymanym walkowerze za mecz z Notecią Inowrocław i dzisiejszej wygranej,nasza sytuacja w tabeli uległa lekkiej poprawie.W czwartek o 18:00 zagramy w Kcyni z LZS JADOWNIKI a  niedziele również w Kcyni o 17:00 zagramy z Hermesem Radłowo.
> 1-0 Łukasz Stępień 53',1-1 Paweł Werner 65',1-2 Patryk Pokrzywiński 87',2-2 Mirosław Wróblewski 88',2-3 Patryk Pokrzywiński 91'
> Żółte kartki - Wojciech wróblewski - 14'(Orłowianka),oraz Przemysław Toporowski 42'(Orzeł)
> Skład Orła - P.Werner,D.Sobota,S.Górecki,P.Werner,R.Heftowicz,P.Toporowski,P.Pokrzywiński,M.Jurek(M.Gawryszak 59'),F.Marosz,N.Frydrych,S.Pokrzywiński(Ł.Czyż59)
> Mecz sędziowali - Krzysztof Kanclerz-jako główny. Rafał Kosek,Janusz Warkoczyński - jako asystenci.