Raz w bramke to nie pedał. Jadowniki 0-1 Orzeł

• autor: Laares, 2012-08-19 02:06

W drugiej kolejce sezonu 2012/2013 seniorzy Kcyńskiego Orła rozegrali mecz ligowy w Jadownikach, z tamtejszym LZS-em. Po porażce w Inowrocławiu piłkarze z Kcyni udając się do Jadownik wiedzieli iż czeka ich tam walka o każdy metr boiska aby wygrać ten mecz.

Od pierwszej minuty Orzeł ruszył do ataku, zagrażając groźnie bramce gospodarzy za sprawa Pawła Wernera. Minute później Przemysław Toporowski z rzutu rożnego uderzył tuż obok słupka LZS. W rewanżu napastnik gospodarzy oddał groźny strzał nad poprzeczka gości. W dalszym ciągu to Orzeł był strona dominującą. W 17' Wojciech Grabarski z rzutu rożnego trafia w słupek bramki z Jadownik. Gospodarze również maja swe szanse, lecz defensywa Kcynian i bramkarz nie pozwalają na dużo graczom LZS. Jeszcze przed przerwa Grabarski z rzutu wolnego strzelił obok słupka bramki gospodarzy. Na początku drugiej połowy miejscowi zaczęli atakować coraz groźniej bramę gości. Jednak Orzeł odpierał te ataki, wyprowadzając groźne kontry. W 70' Grabarski z lewej strony boiska wykonuje rzut wolny, wrzuca piłkę w pole karne LZS. Wprowadzony dziesięć minut wcześniej na boisko Sebastian Ćwikliński strzałem głowa zdobywa, jak się okazało później zwycięska bramkę. Była to pierwsza bramka Ćwiklińskiego w barwach Orła, i to bardzo cenna, bo dająca trzy punkty. Gospodarze postawili teraz wszystko na jedna kartę, zdobywając w końcówce przewagę groźnie atakując bramkę przyjezdnych. Jednak wynik już do końca nie uległ zmianie.
> - Wygraliśmy ważny mecz, będąc w przekroju całego spotkania lepszym zespołem. Nasi piłkarze dłużej przebywali przy piłce. Gdybyśmy posiadali lepsza skuteczność pod bramka rywala, to z pewnością wynik byłby okazalszy. Jadowniki to zespół grający bardzo twardo i zdecydowanie, groźny szczególnie na swym terenie. Jednak nasi piłkarze w tym meczu pokazali charakter i wole zwycięstwa. W niedziele 26 sierpnia o 17:00 na stadionie w Kcyni zagramy z spadkowiczem z ligi okręgowej - Dębem Barcin.
> 0:1 Sebastian Ćwikliński - 70'
> Skład Kcynian: P. Werner, D. Sobota, M. Saganowski, P. Werner, R. Heftowicz, B. Polański (F. Marosz 76'), P. Toporowski, P. Łukomski, P. Pokrzywinski(S.Ćwiklinski60'), S. Górecki, W. Grabarski, w rezerwie pozostał D.Płócienniczak
> Żółte kartki: Mateusz Mikoś 52', Grzegorz Stelmasik 89', Przemysław Kapłonski 90'(wszyscy LZS),oraz Wojciech Grabarski87' ( Orzeł)
> Mecz sędziowali:Aleksander Adamczyk - główny, oraz Tomasz Szrajber,Radosław Orzechowski jako asystenci.

Zamek Gołańcz - Orzeł Kcynia