Sport.pl

Aktualności

PAŁUCZANKA ŻNIN - ORZEŁ KCYNIA 3:3

• autor: Laares, 2012-07-29 11:43

W swym drugim sparingu seniorzy Kcyńskiego Orła zremisowali w Żninie z Pałuczanka. Pierwotnie spotkania miało być rozegrane w Kcyni, lecz na prośbę Pałuczanki zmieniono miejsce. Grano 3x30 minut.

Od początku spotkania piątoligowiec atakował z impetem. W 7' za rękę w naszym polu karnym obrońcy sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Patryk Paluszkiewicz. Chwile później w 11' gospodarze za sprawa Radosława Małeckiego po strzale z narożnika pola karnego zdobyli druga bramkę. Pałuczanka poszła za ciosem oddając w 13' bardzo groźny strzał, lecz bramkarz Orła broni go w dobrym stylu. Teraz to Orzeł zaczął śmielej atakować bramkę gospodarzy. W 16' Norbert Frydrych kapitalnym lobem z dwudziestu metrów pokonuje bardzo dobrze dysponowanego bramkarza Pałuczanki. Natomiast w 32' Paweł Werner strzela minimalnie nad bramka gospodarzy. Minute później Frydrych strzela, lecz bramkarz Pałuczanki broni pewnie ten strzał. W drugich trzydziestu minutach meczu to piłkarze z Kcyni byli więcej w posiadaniu piłki, będąc drużyną aktywniejsza. W 50' Werner broni w kapitalnym stylu strzał z osiemnastu metrów napastnika gospodarzy. Wyrównanie padło w 65' po strzale Wojciecha Grabarskiego z narożnika pola karnego. Dokładnym podaniem do Grabarskiego popisał się Paweł Werner. W tym fragmencie gry Pałuczanka lekko opadła z sił, bynajmniej tak to wyglądało z boku boiska. Orzeł na prowadzenie wyszedł w 75' za sprawa Przemysława Toporowskiego. Zawodnik Orła przejął piłkę tuż za połowa i dryblując przy tym kilku graczy gospodarzy przebiegł polowe boiska i praktycznie wjechał z piłka bo bramki. Chwile później Łukomski strzela obok słupka bramki gospodarzy. Pałuczanka ruszyła do zdecydowanych ataków. W 77' ponownie Małecki wpisuje się na listę strzelców, wyrównując stan meczu. Jeszcze w 90' Kcynianie mogli strzelić zwycięską bramkę. Kapitalnym uderzeniem z szesnastu metrów popisał się Maksymilian Saganowski. Lecz obrona i parada bramkarza Pałuczanki była rewelacyjna.
> W odróżnieniu od pierwszego sparingu w tym meczu Orzeł zagrał już dużo lepiej, widać było iż zawodnicy nabierają świeżości i dynamiki. Sparing bardzo pożyteczny jako jednostka treningowa. Widać iż przygotowania idą w dobrym kierunku. W niedziele zagramy sparing w Kiszkowie z tamtejsza Wełnianka. Myślimy również aby jeszcze w czwartek lub w środę rozegrać sparing w Wągrowcu z Nielbą. Toczone są rozmowy w sprawie tego atrakcyjnego pod względem szkoleniowym meczu.
> 1:0 Patryk Paluszkiewicz - 7'
> 2:0 Radosław Małecki - 11'
> 2:1 Norbert Frydrych - 16'
> 2:2 Wojciech Grabarski - 65'
> 2:3 Przemysław Toporowski - 75'
> 3:3 Radosław Małecki - 77'
> Skład Orła: P. Werner, M. Saganowski, P. Werner, R. Heftowicz, D. Płócienniczak, S. Górecki, W. Grabarski, P. Toporowski, D. Sobota, N. Frydrych, P. Łukomski. Na zmiany wchodzili: M. Gawryszczak (test), S. Ćwiklinski, T. Kurdelski.
> Mecz sędziował: Janusz Kuśnierek