SOKÓŁ DAMASŁAWEK - ORZEŁ KCYNIA 4:1 (0:0)

• autor: Laares, 2012-07-21 23:54

W swym pierwszym sparingu w przygotowaniach do nowego sezonu seniorzy Kcyńskiego Orła rozegrali w sobotę mecz w Damasławku z V-to ligowym Sokołem.

orzel-damaslawek-3569777.jpg orzel-damaslawek-3569778.jpg orzel-damaslawek-3569779.jpg

Od początku spotkania to gospodarze zaatakowali, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Lecz bramkarz i defensywa Orła grała pewnie. Po kwadransie gry mecz się wyrównał. Lecz trzeba powiedzieć obiektywnie iż Sokół miał więcej sytuacji do zdobycia bramki. W drugiej części spotkania trener Grabarski " przemeblował" skład Orła, robiąc kilka zmian dając szanse gry wszystkim zawodnikom. Z minuty na minute gospodarze atakowali coraz groźniej. W 65' Mateusz Ciszewski strzałem z narożnika pola karnego wyprowadził Sokół na prowadzenie. Dwie minuty później Orzeł stracił druga bramkę za sprawa Remigiusza Łuszczyńskiego, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki Orła. Kontaktowa bramkę Kcynianie zdobyli za sprawa Przemysława Toporowskiego, który wykorzystał błąd obrońcy i "wjechał" z piłka do bramki gospodarzy. Gospodarze w 80' zdobyli kolejna bramkę strzałem po ziemi z bliskiej odległości popisał się ponownie Łuszczyński. Jednak trzeba tutaj dodać iż bramka była strzelona ewidentnie z pozycji spalonej. Wynik w 89' meczu ustalił Przemysław Dera, uderzając piłkę z bliskiej odległości. Widać było iż naszym zawodnikom brakuje jeszcze świeżości i dynamiki. Sokół był bardziej wybiegany, trzeba dodać iż to był ich szósty sparing. Obecnie trener Grabarski przeprowadza trzy treningi w tygodniu, kładąc nacisk na motorykę zespołu. Jesteśmy przekonani, że na ligę zespół będzie przygotowany w 100 procentach. Jednak już dziś było długimi momentami widać iż zespół ma pomysł na grę. W dzisiejszym sparingu testowany był nowy zawodnik, który prawdopodobnie zasili nasz zespół. Za tydzień w sobotę Orzeł zagra na swoim stadionie sparing z Pałuczanka Żnin.
> 1:0 Mateusz Ciszewski- 65'
> 2:0 Remigiusz Łuszczyński - 67'
> 2:1 Przemysław Toporowski - 74'
> 3:1 Remigiusz Łuszczyński - 80'