Sport.pl

Aktualności

Przegrana trampkarzy.

• autor: Laares, 2012-05-20 12:32

W piątek 18 maja 2012 r. trampkarze kcyńskiego Orła zagrali w Brzyskorzystewku mecz z miejscowym Brzyskorolem.

Jesienią zespół ten pokonał zespół z Kcyni 4:0, więc spodziewaliśmy się, iż spotkanie nie będzie należało do łatwych. I tak też było.
        Już od pierwszego gwizdka gospodarze przejęli inicjatywę na boisku oddając groźne strzały na bramkę przyjezdnych. W 7’ po składnej akcji gości zespół z Brzyskorzystewka na prowadzenie wyprowadza Michał Manikowski. Dwie minuty później ten sam zawodnik strzela gościom drugiego gola. Do końca pierwszej połowy gospodarze nie zwalniali tempa, lecz w ostatniej minucie pierwszej połowy Wojciech Narożny z ok. 30 m wykorzystuje rzut wolny, strzelając w „samo okienko” i ustalając wynik do przerwy 2:1. Kontaktowa bramka oraz słowa trenera Wojciecha Grabarskiego w przerwie meczu pozytywnie wpłynęły na piłkarzy z Kcyni. Od razu zabrali się do odrabiania strat.
         W 41’ Maksym Tylicki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kieruję głowa piłkę do bramki, doprowadzając do remisu. Jednak euforia nie trwała długo. W 50’ Bartłomiej Sztanga strzela trzecią bramkę dla gospodarzy. Orzełki do końca spotkania próbowali doprowadzić do remisu, kilkakrotnie zagrażając bramkarzowi gości, lecz w 60’ to gracze Brzyskorolu ustalają wynik spotkania na 4:2 wykorzystując w 60’ rzut karny.
Jechaliśmy z przekonaniem, iż ciężko będzie wywieźć z stamtąd 3 punkty. Pomimo tego, iż chłopcy włożyli w ten mecz dużo serca i zaangażowania to i tak zagraliśmy poniżej naszych możliwości, całkowicie „przesypiając” pierwszą połowę.

Mecz sędziował: Damian Czerwiński.
Skład drużyny Orła Kcynia: P. Czyż, P. Michalski, K. Kubalewski, W. Narożny, M. Gierczyk, M. Prybiński, H. Silicki (68” D. Witczak), M. Tylicki, D. Jeliński, D. Hallas, O. Frydrych (66” F. Kubisztal).
Skład drużyny KP Brzyskorol Brzyskorzystewko: M. Erdman, M. Koszek, J. Smarul, E. Nowakowski, P. Imbiorowski, B. Ojak, A. Kiliński, M. Manikowski, M. Małysz, B. Sztanga, Sz. Graczyk.
We wtorek 15 maja kcyńscy trampkarze rozegrali w Barcinie z tamtejszym Dębem mecz awansem z ostatniej kolejki. Mecz zakończył się naszą porażką 6:2. Bramki dla Orła strzelili Dawid Hallas 43” oraz Mikołaj Prybiński 48’. W pierwszej połowie Orzeł zagrał słabiej, tracąc cztery bramki natomiast druga połowa była wyrównana i przy lepszej skuteczności mogliśmy strzelić więcej bramek.