Noteć 0-2 Orzeł

• autor: Laares, 2012-04-28 21:56

W sobotę, 28 kwietnia 2012 r., seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali mecz ligowy w Inowrocławiu z Notecią.

notec-orzel-0-2-3270669.jpg notec-orzel-0-2-3270672.jpg notec-orzel-0-2-3270674.jpg

Od samego początku spotkania to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Już w 5' Noteć mogła objąć prowadzenie, lecz strzał ich zawodnika minimalnie minął słupek naszej bramki. W 12' następna groźna akcja Noteci i strzał głową, który broni nasz bramkarz. Natomiast w 28' Patryk Pokrzywiński strzela bramkę dla Orła, lecz sędzia odgwizduje spalonego. W tym fragmencie meczu to Noteć dyktuje warunki gry na boisku i wydawałoby się, iż bramka jest kwestią czasu. Goście grali z kontry i w 33' Przemysław Toporowski groźnie strzelił obok bramki Noteci. Lecz pod koniec pierwszej części gry kcynianie zaczęli częściej dochodzić do głosu. Druga połowa meczu zaczęła się ponownie od ataków gospodarzy. Kilkakrotnie bramkarz Orła był w opałach, lecz bronił dobrze i nie dał się zaskoczyć. Trener kcynian zrobił dwie zmiany i od tego momentu Orzeł poczynał sobie coraz śmielej. Czym bliżej końca spotkania widać było, iż Noteć jakby traciła animusz i siły. Sygnał do śmielszych ataków na bramkę gospodarzy dał Wojciech Grabarski, strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego w słupek bramki Noteci.  Nadeszły dwie minuty, które Noteć zapamięta bardzo długo. Lewą stroną boiska przedarł się Toporowski podając do Pawła Łukomskiego, a ten będąc około pięciu metrów od bramki nie dał szans bramkarzowi Noteci. Gospodarze byli bardzo zaskoczeni tym faktem, lecz minutę później to byli już w szoku. Po wznowieniu gry Noteci chciała szybko i za wszelka cenę wyrównać, lecz zapomniała chyba o obronie własnej bramki. Kcynianie wyprowadzili szybka kontrę, po której Patryk Pokrzywiński pogrążył gospodarzy strzelając drugą bramkę dla gości.
      Cóż można powiedzieć o tym meczu? Odjadając pierwszą część meczu to trzeba być zadowolonym, iż Noteć nie strzeliła nam kilku bramek. Lecz nasza drużyna przegrywała mecze gdzie atakowała będąc drużyna lepszą. W tym meczu karta się odwróciła. Noteć waliła głową w mur, a my strzelaliśmy bramki. Jest to bardzo ważne zwycięstwo, które na chwilę pozwoli nam chwycić powietrze. W środę 2 maja o 17:00 na naszym stadionie zagramy w derby ze Zjednoczonymi Chwaliszewo. Zapraszamy kibiców - emocji nie powinno zabraknąć - podkreśla Andrzej Stachowiak kierownik drużyny.

0:1 Łukomski Paweł 85'
0:2 Pokrzywiński Patryk 86'
Żółta kartka: Jabłoński Kamil 40' ( Noteć )

Sędziowie meczu : Marcin Gwizdała - główny oraz Mariusz Burda i Marcin Wódkowski.

Skład drużyny Orła: P. Werner, P. Wysocki, D. Sobota, P. Werner, N. Frydrych (S. Górecki 46'), W. Grabarski, P. Toporowski (F. Marosz 91'), P. Pokrzywiński (M. Jurek 90'), D. Wencel, Ł. Czyż(P. Łukomski 46'), B.Polański.
Tekst ANdrzej Stachowiak, fot. Krzysztof Łukomski.

orzel bakowo