MLKS Orzeł Kcynia - strona oficjalna

Strona klubowa

Language

tekst tekst tekst tekst

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 226, wczoraj: 202
ogółem: 986 919

statystyki szczegółowe

Sport.pl

Obszar i położenie

Gmina Kcynia to jedną z pięciu gmin powiatu nakielskiego w województwie kujawsko-pomorskim.  Przepięknie ulokowane jest samo miasto Kcynia, którego panorama zachwyca wjeżdżających do miasta z każdej strony. Jest to bez wątpienia najbardziej malownicze, położone na wzgórzu morenowym (136 m n.p.m.) miasteczko na terenie Pałuk.

          Gmina Kcynia stanowi integralną część historycznego regionu Pałuk w północno - wschodniej części Wielkopolski. Leży w północnej części Pojezierza Gnieźnieńskiego, wchodzącego w skład Pojezierza Wielkopolskiego. Od 1.01.1999 r. miasto i gmina Kcynia przydzielona została do nowopowstałego powiatu nakielskiego w województwie kujawsko - pomorskim. Kcynia położona jest przy granicy z woj. wielkopolskim i sąsiaduje z gminami: Szubin, Nakło, Sadki, Żnin (województwo kujawsko – pomorskie) oraz Gołańcz i Wapno (województwo wielkopolskie). Gmina Kcynia należy do największych pod względem powierzchni gmin województwa kujawsko – pomorskiego, zajmuje 29 702 ha.

 

        W skład gminy Gmina Kcyniawchodzą: miasto i 54 wsie. Gmina ma charakter typowo rolniczy. Średnia wielkość gospodarstw indywidualnych wynosi 11,5 ha (około 1 200 gospodarstw indywidualnych), bonitacja gleb wynosi - 0,93. Uprawiane są głównie zboża - 63% powierzchni upraw, ale również ziemniaki - 11%, buraki cukrowe - 9%, pozostałe 17%.

         Ze względu na uwarunkowania glebowo - rolnicze można wyróżnić:

  • część pradolinową (sołectwa: Mieczkowo, Ludwikowo, Piotrowo, Gromadno, nowa Wieś Notecka, Smogulecka Wieś, Sipiory, Dębogóra, Szczepice, Elizewo) o glebach torfowatych i łąkach,
  • część południową, która wyraźnie różni się od poprzedniej pod względem rzeźby - teren jest tu bowiem głównie płaski lub niskofalisty o glebach bielicowych, płowych (tzw. płowozieGmina Kcyniamy).


          Kcynia jest ważnym węzłem komunikacyjnym. W Kcyni rozchodzą się drogi do Chodzieży, Gołańczy, Janowca Wlkp., Nakła, Szubina, Wągrowca, Wyrzyska i Żnina. Linie kolejowe używane są obecnie jednak tylko przez transport osobowy.

 

Gmina KcyniaCiekawe położenie gminy, obfitość kompleksów leśnych, bogata przeszłość historyczna miasta, zabytki oraz bogactwo świata zwierzęcego i runa leśnego zachęcają gości  do łowiectwa, agroturystyki i wypoczynku w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Warunki inwestowania na terenie gminy są korzystne w takich dziedzinach jak: przetwórstwo rolno – spożywcze, przemysł drzewny, przemysł odzieżowy, produkcja materiałów budowlanych.

 Zapraszamy Państwa do naszego miasta i gminy. Mamy nadzieję, że malownicze okolice urzekną Państwa swoim pięknem i serdecznością mieszkańców oraz że staną się miejscem, do którego zechcą Państwo powracać.

 

 

Położenie :  województwo Kujawsko - Pomorskie, powiat nakielski
Powierzchnia:  6,84 km2
liczba mieszkańców:  4 698 (2008r.)
gęstość zaludnienia:  700 os./km²
kod pocztowy:  89-240Wyświetl większą mapę

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Kalendarium

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

Losowa galeria

noteć 2-0 orzeł
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

Orzeł KcyniaSpójnia Białe Błota
Orzeł Kcynia 0:3 Spójnia Białe Błota
2018-05-13, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18
Spójnia Białe Błota - Fala Głogówiec
GLZS Olimpia Dąbrowa - Pogoń II Mogilno
LZS Kościelec Kujawski - Promień Szczepanowo
LZS Jadowniki - LZS Grochowiska
Hermes Radłowo - Orzeł Kcynia

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
LZS Grochowiska 2:0 Hermes Radłowo
Promień Szczepanowo 1:5 LZS Jadowniki
Pogoń II Mogilno 0:6 Legia Strzelce
Fala Głogówiec 2:5 GLZS Olimpia Dąbrowa
Orzeł Kcynia 0:3 Spójnia Białe Błota

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Reklama

 

  

 

Prawa autorskie

  Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

Zczuba.tv